Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28.Mart.2021   #1
Kelebek Konuyu Baslatan
Biten ilişkiyi aklınızda bitirin

Bitmiş ilişkilerinden kopamayan ve halen bir ilişki içindeymiş gibi yaşayan bir çok kadın / erkek tanıdım.

İlişkinin bittiğini kabul edemeyen bazıları bunalıma, bazıları da depresyone girmişti. Bazıları ise derin bir üzüntü ve hüsran içinde yaşıyorlardı.Yaşam enerjileri adeta tükenmişti.

İlişkilerde takılıp kalma tutumu kişilerin yaşam enerjisini çalar. Bu kişiler, enerji alanlarını günden güne kirletirler.

Kişinin karşısındaki kişiden, ilişkiden kopamama nedeni çoğunlukla bilinçaltındaki kayıtlarla ilgilidir.

Bunları kişisel düzeyde bulup, nötrlemek zor olabilir. Bu durumlarda profesyonel bir yardım almak gerekir.

Ben sizlere bugün mantık düzeyinde yapılacaklarlardan bahsetmek istiyorum.

1. Zor gelebilir ama ilişkinin bitişini kişisel olarak algılamayın

Bunu yaptığınız an, sizde de bir sorun olduğunu kabullenmiş olursunuz. Bu da kurban psikolojisine girmenize neden olabilir. Oysa gerçek bu değildir. Bu tür bir değerlendirme acınızdan kurtulmanızı sağlamaz. Tam tersi yarattığı kötü düşünceler, yaydığınız enerjiyi daha da negatif bir hale getirir.

2. Saygınlığınızı koruyun

Acınızdan kurtulabilmek adına asla yalvarmayın, asla yalan söylemeyin, manipülasyona başvurmayın. Eski sevgilinizin peşinden koşmayın. Takip etmeyin, taciz etmeyin, telefonla arayıp, mesaj göndermeyin, sürekli onu sosyal paylaşım sitelerinden takip ederek kıskançlık krizlerine girmeyin.

3. Takıntılı düşüncelerden vazgeçin

Acaba şimdi ne yapıyor, bir sevgili mi buldu? gibi, anlamsız düşüncelerden hızla uzaklaşın. Bunlar acınızı artırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

4. Durumu bir facia olarak görüp, abartmayın

Önceki ilişkilerinizi düşünün. Hiç bitmeyeceğini ve bir ömür boyu mutlu olacağınızı sanıyordunuz.
Ancak hepsi bitti ve bakın şu anda aklınıza bile gelmiyor. O zaman şu anki ilişkinizi de kolaylıkla unutabileceğinizi bilin.
Tekrar aşık olabilir ve mutlu olabilirsiniz.

5.Gerçekçi olun

Gerçekçi düşünün. Bunun için şöyle bir çalışma yapın. İlişkinin sadece iyi yanlarını değil, kötü yanlarını da düşünüp, bunları tek tek yazın.
Göreceksiniz ki ilişkide sizi dibe çeken bir çok unsur var.
Gerçekleri görmek işinizi kolaylaştırabilir.
Biten ilişkiyi aklınızda da bitirin

IRCForumda.Net Reklamlar
sohbet isami sohbet